fbpx

Zwrot kosztów pojazdu zastępczego z oc pojazdu sprawcy

Czy wiesz, że z ubezpieczenia oc sprawcy wypadku przysługuje Ci również zwrot kosztów pojazdu zastępczego wynajętego na czas naprawy Twojego uszkodzonego pojazdu?

Klasa pojazdu zastępczego nie może być jednak wyższa od klasy uszkodzonego pojazdu, a dobowa stawka czynszu najmu powinna mieścić się w stawkach rynkowych. Zakład Ubezpieczeń zwróci koszty najmu po przedstawieniu faktury VAT.

Jeśli nie chcesz wynajmować pojazdu we własnym zakresie – spytaj o to Ubezpieczyciela, który likwiduje szkodę. Zakłady Ubezpieczeń dysponują własną flotą pojazdów zastępczych lub współpracują z wypożyczalniami takich pojazdów. Jest to rozwiązanie wygodniejsze dla poszkodowanych, gdyż płatność odbywa się bez ich udziału – rozliczenia to indywidualna kwestia Zakładu Ubezpieczeń i wypożyczalni.

Jeżeli sam zgłosiłeś szkodę i nie wiesz czy decyzja Zakładu Ubezpieczeń jest prawidłowa, albo potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej w zakresie Twojego problemu odszkodowawczego, zostaw wiadomość za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej z powołaniem na ten wpis. Postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h i razem zastanowimy się jakie jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.

 

Udostępnij artykuł