fbpx

Czy muszę zakończyć leczenie, żeby ubiegać się o odszkodowanie?

Czy muszę zakończyć leczenie, żeby ubiegać się o odszkodowanie?

-Tak, ale tylko wtedy, gdy ubiegasz się o jednorazowe odszkodowanie z ZUS po wypadku w pracy. Bez druku o zakończonym leczeniu / ewentualnie zakończeniu pewnego etapu leczenia nie uzyskasz świadczenia.

– Stanowcze NIE! Jeżeli ubiegasz się o odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy szkody.

Wręcz przeciwnie, zaleca się, aby Twoje leczenie jeszcze trwało w trakcie formułowania roszczeń. Gdy zakończyłeś leczenie i rokowania co do Twojego stanu zdrowia są pomyślne – Twoje zadośćuczynienie będzie odpowiednio niższe aniżeli w sytuacji, gdy leczenie jeszcze trwa, a rokowania co do stanu zdrowia są niepewne.

– Co do zasady NIE – w przypadku indywidualnych i grupowych ubezpieczeń na życie, aczkolwiek zależy to ostatecznie od ogólnych warunków ubezpieczenia. Zakład Ubezpieczeń może bowiem uzależnić wypłatę świadczeń od zakończenia leczenia.

Jeżeli sam zgłosiłeś szkodę i nie wiesz czy decyzja Zakładu Ubezpieczeń jest prawidłowa, albo potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej w zakresie Twojego problemu odszkodowawczego, zostaw wiadomość za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej z powołaniem na ten wpis. Postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h i razem zastanowimy się jakie jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.

Udostępnij artykuł