fbpx

Odszkodowanie za wypadek na śliskim lub nieodśnieżonym chodniku

Miałeś wypadek na śliskim chodniku lub drodze i chcesz się dowiedzieć czy przysługuje Ci zadośćuczynienie za ból i cierpienie? Koniecznieprzeczytaj poniższy wpis!

Pani Agnieszka w mroźny, styczniowy poranek wybrała się na zakupy. Idąc chodnikiem, poślizgnęła się i upadła tak niefortunnie, że doznała złamania kostki bocznej w prawej nodze. Czy Pani Agnieszka może starać się o odszkodowanie, a jeśli tak to od jakiego podmiotu?

Tak! Pani Agnieszka może dochodzić odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu od właściciela / zarządcy chodnika, na którym nastąpił upadek. Właściciel / zarządca chodnika jest bowiem obowiązany utrzymywać chodnik w należytym stanie, w tym posypywać piaskiem, odśnieżać w miesiącach zimowych.

Pani Agnieszka powinna jednak w pierwszej kolejności zadbać o kwestie dowodowe – zrobić zdjęcia oblodzonego chodnika, poprosić naocznego świadka zdarzenia (jeżeli taki był) o napisanie oświadczenia.

Jeżeli sam zgłosiłeś szkodę i nie wiesz czy decyzja Zakładu Ubezpieczeń jest prawidłowa, albo potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej w zakresie Twojego problemu odszkodowawczego, zostaw wiadomość za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej z powołaniem na ten wpis. Postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h i razem zastanowimy się jakie jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.

 

 

Udostępnij artykuł