Odszkodowanie za wypadek na śliskim lub nieodśnieżonym chodniku

Miałeś wypadek na śliskim chodniku lub drodze i chcesz się dowiedzieć czy przysługuje Ci zadośćuczynienie za ból i cierpienie? Koniecznieprzeczytaj poniższy wpis!

Pani Agnieszka w mroźny, styczniowy poranek wybrała się na zakupy. Idąc chodnikiem, poślizgnęła się i upadła tak niefortunnie, że doznała złamania kostki bocznej w prawej nodze. Czy Pani Agnieszka może starać się o odszkodowanie, a jeśli tak to od jakiego podmiotu?

Tak! Pani Agnieszka może dochodzić odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu od właściciela / zarządcy chodnika, na którym nastąpił upadek. Właściciel / zarządca chodnika jest bowiem obowiązany utrzymywać chodnik w należytym stanie, w tym posypywać piaskiem, odśnieżać w miesiącach zimowych.

Pani Agnieszka powinna jednak w pierwszej kolejności zadbać o kwestie dowodowe – zrobić zdjęcia oblodzonego chodnika, poprosić naocznego świadka zdarzenia (jeżeli taki był) o napisanie oświadczenia.

Jeżeli nie wiesz czy przysługuje Ci prawo o ubieganie się o odszkodowanie, napisz do mnie wiadomość mailową, zadzwoń lub skontaktuj się za pośrednictwem formularza kontaktowego umieszczonego na stronie internetowej.

 

 

Udostępnij artykuł