fbpx

Odszkodowanie za wjechanie pojazdem w dziurę na drodze

Dziury i inne ubytki nawierzchni to prawdziwa plaga na polskich drogach. Co zrobić, jeżeli nie udało nam się ich ominąć i ostatecznie nasz samochód uległ uszkodzeniu? Czy przysługuje nam odszkodowanie z tytułu kosztów naprawy auta jeżeli wjedziemy w dziurę na drodze, a jeśli tak, to od kogo możemy go dochodzić?

Tak! Możemy ubiegać się o zwrot kosztów naprawy pojazdu od zarządcy drogi, na której doszło do zdarzenia.

Zarządca drogi jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego stanu jezdni i poniesie odpowiedzialność za każdym razem, gdy miał racjonalną możliwość naprawienia / zabezpieczenia ubytków na drodze, a mimo to zaniechał swoich obowiązków.

Aby ubiegać się jednak o takie odszkodowanie, należy pamiętać o udokumentowaniu zdarzenia tj. zrobieniu zdjęć uszkodzonego pojazdu oraz ubytków w nawierzchni jezdni / wezwaniu policji lub innych służb w celu sporządzenia stosownej notatki informacyjnej / spisaniu oświadczeń świadków, jeżeli byli obecni w chwili zdarzenia.

Jeżeli sam zgłosiłeś szkodę i nie wiesz czy decyzja Zakładu Ubezpieczeń jest prawidłowa, albo potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej w zakresie Twojego problemu odszkodowawczego, zostaw wiadomość za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej z powołaniem na ten wpis. Postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h i razem zastanowimy się jakie jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.

 

.

Udostępnij artykuł