Odszkodowanie za BŁĄD MEDYCZNY
1. Pan Mariusz podczas pobytu w szpitalu został zarażony bakterią, na skutek czego przez kilka dni utrzymywała się u niego gorączka i musiał zażywać antybiotyk.
2. Pani Monika złamała palca z przemieszczeniem. Jej złamanie zostało źle nastawione przez placówkę medyczną, w związku z czym będzie musiała zapisać się na kolejną operację.
3. Pani Zofia potknęła się na schodach i złamała nogę. Noga została włożona w opatrunek gipsowy. U Pani Zofii wkrótce zdiagnozowano zakrzepicę nogi, która była złamana ze względu na to, że placówka medyczna nie zaleciła wdrożenia terapii przeciwzakrzepowej, zwłaszcza w postaci zastrzyków przeciwzakrzepowych.
Czy Pan Mariusz, Pani Monika i Pani Zofia mogą domagać się roszczeń odszkodowawczych?
Tak!
Roszczenia odszkodowawcze przysługują za każde działanie lub zaniechanie lekarza / placówki medycznej, które jest niezgodne z aktualną wiedzą medyczną i spowodowało szkodę pacjenta.
W szczególności roszczenia przysługują w przypadku:
– zakażenia pacjenta biologicznym czynnikiem chorobotwórczym (np. bakterią);
– postawienia diagnozy, która spowodowała niewłaściwe leczenie albo opóźniła właściwe leczenie, przyczyniając się do rozwoju choroby;
– niewłaściwego leczenia, w tym wykonania zabiegu operacyjnego.
Jeżeli sam zgłosiłeś szkodę i nie wiesz czy decyzja Zakładu Ubezpieczeń jest prawidłowa, albo potrzebujesz bezpłatnej porady prawnej w zakresie Twojego problemu odszkodowawczego, zostaw wiadomość za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie internetowej z powołaniem na ten wpis. Postaram się odpowiedzieć w ciągu 24h i razem zastanowimy się jakie jest najlepsze rozwiązanie w Twojej sytuacji.