fbpx

Czy warto ubezpieczyć psa? Czy warto kupić OC dla psa?

Czy warto ubezpieczyć psa od odpowiedzialności cywilnej?
Najpierw musimy sobie uświadomić jaki zakres ma takie ubezpieczenie. Ubezpieczenie OC psa nie dotyczy wypłaty kosztów leczenia, gdy Twój pies zachoruje.
Ubezpieczenie OC pokryje szkody, które powstały w związku:
– pogryzieniem innego psa przez Twojego psa;
– pogryzieniem człowieka przez Twojego psa;
– uszkodzeniem mienia osoby trzeciej przez Twojego psa.
Gdy Twój pies często jest spuszczany ze smyczy / nie akceptuje innych zwierząt / reaguje agresją w kierunku innych osób – choć zwolennikiem ubezpieczeń nie jestem – myślę, że w tym przypadku WARTO.
W przypadku nieszczęśliwego wypadku swoje działanie ograniczysz wówczas wyłącznie do podania nr swojej polisy. Dalej działa Ubezpieczyciel.
Wskazówka: Jeżeli posiadasz swoje OC w życiu prywatnym, sprawdź czy zakres tego ubezpieczenia nie obejmuje już przypadkiem ryzyka szkód wyrządzonych przez zwierzęta domowe (zalezy to od oferty u danego Ubezpieczyciela). Po co przepłacać 🙂
Jeśli Twój pies został pogryziony przez innego psa, sam lub Twoja osoba bliska zostałeś pogryziony przez psa osoby trzeciej lub też zastanawiasz się nad zawarciem takiego ubezpieczenia i nie wiesz, która polisa będzie odpowiednia, skontaktuj się ze mną przez  formularz kontaktowy
Udostępnij artykuł